Menu

Z Orfy odejdete s novým kobercem!

Přijďte do jakékoliv prodejny Orfa a vyberte si koberec. Od nás totiž i vy odejdete s novým kobercem.

Přesvědčte se sami. V nabídce máme více než 3 000 koberců. Ve všech prodejnách Orfa vás provede profesionální a laskavý personál a poradí vám, který koberec bude nejlepší právě pro vás. U výběru vás v Orfě ale dlouho nezdržíme. U nás si komfortně prohlídnete nejčastější vzory koberců v přehledných listovacích stojanech.

Vybraný koberec si na místě v klidu prozkoumejte, vyzkoušejte, pohlaďte si jeho strukturu a měkkost. Podívejte se také na symboly, které najdete na rubové straně koberce. Přehledné piktogramy vám dají informaci o komfortu užívání, materiálu, dozvíte se, do jaké místnosti je koberec určen a jakou snese zátěž.

V Orfě máme koberce pro každého jednotlivého zákazníka, profesionální podlaháře, velkoodběratele, ale i pro školy, školky a komerční prostory. U nás totiž bez koberce nikdo neodejde!

Koberce ilustrační foto (koberce na fotografii již nemusíme mít v nabídce)
Orfa je specialistou na koberce

Ve všech prodejnách Orfa si můžete vybrat z více než 3 000 druhů koberců, kusových koberců a PVC. Největší výběr koberců najdete na prodejně ORFA OrlováORFA Ostrava-Fifejdy .

Využijte také našich doplňkových služeb, které Vám usnadní proměnu vašeho domova.

Doprava z prodejen Orfa

Děláte si už teď starosti, jak dopravit koberec do vašeho domova? Ušetřete si čas a energii a dopravu nechte na nás. Kupte si koberec na našich prodejnách Orfa a do vzdálenosti 20 km vám ho odvezeme zdarma.

ORFA Ostrava-Dubina

Začněte změnou od podlahy

Koberec je jedním z nejdůležitějších interiérových doplňků, který dokáže zázraky. Umí vykouzlit osobitý a příjemný interiér.

Správně zvolený koberec rozbije jednolitost podlahy, oživí tmavé místo nebo zútulní světlý pokoj. Není tak náročný na úklid, a když vás po čase přestane bavit, snadno ho vyměníte za jiný nebo přemístíte jinam.

Koberce výborně zahřejí studenou podlahu, ztlumí Váš krok, pohladí vaše chodidla, dodávají místnosti jednotný vzhled a dobře se udržují

Dokonce vám ušetří vaše peníze. Koberec totiž udrží až o 12 % více tepla než dřevěné podlahy.

Úloha koberce je velmi důležitá. Dali jsme proto dohromady ty nejdůležitější informace, které budete k jeho výběru potřebovat. Tak čtěte dále!

Koberce zaměříme, nařežeme, obšijeme, dopravíme i položíme

Nabízíme vám kompletní podlahové služby. V Orfě totiž koberce nejen prodáváme, ale jsme schopni se postarat i o vše kolem - od dopravy až po kompletní položení vašeho koberce.


Zaměření koberce

Rozměry jsou důležité pro správné a přesné řezání vybraného koberce.

Proto vám prostory, kde chcete umístit Váš nový koberec, profesionálně zaměříme.

Tato služba vám usnadní koupi potřebného množství koberce a materiálu k pokládce.

Koberce

Řezání na míru a obšití

Vybraný koberec vám v Orfě nařežeme podle vašich představ a potřebných rozměrů. Z jakéhokoliv celoplošného koberce nebo koberce prodávaného v rolích vám vytvoříme koberec kusový. Doporučujeme také obšití koberce, které prodlouží jeho životnost. K obšití nabízíme širokou škálu obšívacího materiálu.

Pokládka koberců a PVC

Pokládka koberců a podlahových krytin je pro nás hračka. Je také nezbytným předpokladem ke správné funkci a životnosti koberce. Díky našim službám se vyhnete mnoha úskalím, jako je křivá podlaha, nevhodné zvolení lepidla, nepřesného řezu koberce nebo návaznosti vzorů ve spojích.

Pokládku provedeme rychle, kvalitně a levněji, díky našim zkušenostem a profesionálnímu nářadí.

Školy a školky si v Orfě vždy vyberou

Pro školy a školky máme v Orfě speciální nabídku vytvořenou na míru specifickým potřebám prostoru a hlavně bezpečnosti dětí. Nejčastěji doporučujeme koberce z polyakrylu. Tyto koberce mívají atest pro kolečkové židle a index šíření plamene B1 – hodí se tedy do prostor se zvýšenými nároky na protipožární odolnost.

Kancelář, ze které se nikomu nebude chtít domů

Zařizování kanceláří a komerčních prostor jsou pro nás v Orfě doménou. Vhodný koberec nebo podlahovou krytinu vám odborně vybereme dle vašich specifických požadavků a kompletně se postaráme o realizaci pokládky.

Koberce, které povzbuzují chuť k jídlu

Rádi byste pořídili koberec do vaši restaurace? Využijte kouzlo barev a útulnost koberců k tomu, abyste udělali dojem, aby u vás zákazníci jedli s chutí a cítili si příjemně jako doma. Výběr koberce a realizaci pokládky nechte klidně na nás!

Koberce

Koberec z přírodních vláken nebo ze syntetických?

Udělejte si přehled o tom, jaký typ koberce preferujete - objevte s námi různé techniky výroby, materiály nebo provedení nášlapné plochy.

Při výběru koberce se setkáte s přírodními a syntetickými materiály nebo jejich kombinacemi.


Přírodní koberce

Přírodní koberce jsou vyrobené nejčastěji z vlny, bavlny nebo hedvábí, mají svou tradici prověřenou staletími. Mezi nejoblíbenější přírodní materiály patří vlna, která dodává koberci jedinečný, luxusní vzhled, přirozenou krásu a přírodní vlastnosti.

Přírodní celoplošné koberce napomáhají k udržení optimálního mikroklima v místnosti – dokáží regulovat vlhkost, nadměrnou vlhkost pohltit a v suchém prostředí naopak vlhkost dodat.

Přírodní vlákna jsou elastická, a i po dlouhodobém zatížení se vrátí do původního stavu.

Oproti jiným materiálům jsou však koberce z přírodních vláken náročnější na údržbu, mají vysokou pořizovací cenu, mohou způsobovat alergie a je nutné počítat s postupným vylínáním koberce.

Přírodní koberce jsou proto ideální jako kusové, které se v moderním interiéru pokládají k dřevěné nebo laminátové podlaze.

Koberce

Syntetické koberce

Koberce

Na výrobu syntetických koberců se používají uměle vytvořené materiály, které zlepšují původní parametry přírodních vláken. Nejčastěji se setkáte s koberci z polyamidu (PA), polyesteru (PES), polypropylenu (PP) nebo polyakrylu (PA) – viz záložky níže.

Koberce z polyamidového vlákna (PA, nylon)

Nejpoužívanějším syntetickým materiálem na výrobu kobercového vlákna bývá polyamid. Je ze všech syntetických vláken nejrobustnější a nejodolnější. Zaručuje kobercům mimořádnou pružnost, odolnost a stálobarevnost. U tohoto druhu koberce se můžete setkat také s největší škálou odstínů a jedinečných úprav do stovek vzorů a struktur.

Polyamidová vlákna bývají nejčastěji dutá a mají proto velmi dobré akustické a tepelně-izolační vlastnosti. Polyamidový koberec oceníte pro jeho výbornou tvarovou paměť. Polyamidová vlákna se totiž dokážou znovu téměř narovnat a zahladit tak nepěkné stopy po dlouhodobé zátěži nábytkem.

PA koberec vám v Orfě můžeme doporučit do obytných ale i do komerčních prostor. Skvěle se hodí na často využívaná místa.

Koberce z polyesteru (PES)

Polyesterová příze je materiálem, který se dnes výrábí téměř výhradně z použitých PET lahví. Nákupem tedy přispíváte k ochraně životního prostředí, ale jistě oceníte i další přednosti tohoto materiálu.

Koberce z polyesteru jsou totiž také odolné proti vyblednutí a proti skvrnám rozpustným ve vodě. Vynikají vysokým jasem a stálobarevností. Jsou měkké, trvanlivé, nekroutí se a mají tendenci se vyrovnávat.

Koberce z PES v Orfě doporučujeme do domácností a méně namáhaných komerčních prostor.

Koberce z polypropylenu (PP)

Polypropylen (PP) je nejlevnější materiál, který se k výrobě koberců používá.

Můžete se spolehnout na jeho odolnost proti vlhkosti, špíně, roztočům a molům. Díky dobré tepelné vodivosti je vhodný do místnosti s podlahovým vytápěním. Rozhodně se ale nehodí do namáhaných prostor. Využití tento koberec najde spíše jako dekorativní podlahová krytina v místech, která příliš provozně nepoužíváte.

Koberce z polyakrylu (PA)

Hledáte koberec z umělých vláken, který by byl podobně měkký jako ty z vlny? Pak vám v Orfě doporučíme vybírat mezi akrylovými koberci. Překvapí vás svou jemností, vysokou životností, izolačními schopnostmi a živými barvami. Akryl se dobře barví, proto najdete koberce v různých barevných provedeních a odstínech.

Je skvěle odolný proti slunečnímu záření, dlouho si zachovává své barvy a nebledne.

Polyakryl je materiál příjemný na dotek, hřejivý, velmi podobný vlně, ale cenově podstatně levnější. Akrylové koberce jsou tvarově stálé, odolné vůči zatížení a dobře odolávají i vlhkosti a plísním.

Mívají atest pro kolečkové židle a index šíření plamene B1 – hodí se tedy do prostor se zvýšenými nároky na protipožární odolnost – například dětské školy a školky.

Orfa koberce

Celoplošný nebo kusový koberec?

Hodně zákazníků neví, jak veliký koberec do konkrétních místností zvolit. Velký, celoplošný koberec dodá interiéru jednotný styl, malý se zase více hodí do prostornějšího pokoje, který potřebuje opticky zmenšit, rozdělit či zvýraznit.

Zda vybrat kusový nebo celoplošný koberec záleží hlavně na tom, zda chcete do konkrétní místnosti koberec jako hlavní a jedinou podlahovou krytinu, nebo jím jen vylepšit dosavadní interiér s podlahou.

Ale ani v této oblasti nemusíte tápat. Čtěte dále, ukážeme vám spoustu triků, jak se stát kobercovým mistrem.


Celoplošné koberce

Pokud vám nevyhovuje klouzavý a hlučný laminát, chladná dlažba, dražší dřevěná podlaha nebo kusové koberce, o které snadno zakopnete, doporučujeme vám poohlídnout se po celoplošném koberci jako po plnohodnotné podlahové krytině.

Moderní celoplošné koberce se velmi snadno čistí, výkonné vysavače je snadno zbaví prachu. Přesto se koberec "ode zdi ke zdi" hodí do místností, v nichž se méně často pohybujete, třeba do ložnice či pokoje pro hosty.

Na podlahu se volně pokládá nebo lepí, dodává se v rolích.

Při jejich výběru dbejte na stupeň zatížení a poměr vláken k výšce vlasu. Na základě těchto informací totiž můžete předpovídat případnou životnost koberce.

Kusové koberce

Naopak kusové koberce slouží spíše jako doplněk k jiné hlavní podlahové krytině, ale o to jsou v dnešních domácnostech oblíbenější.

Kusové neboli solitérové koberce nesahají ode zdi ke zdi, ale pokrývají svou plochou pouze část místnosti.

Nádherně doplní a zvýrazní jakýkoliv styl bytového interiéru.

Jsou odolné proti zašpinění, antistatické a barevně stálé, tlumí zvuky, dětské pády a příjemně zahřejí během chladnějších dní.

Kusové koberce máme k dispozici v Orfě v mnoha nádherných vzorech a dekorech nadčasového, ale i moderního a populárního stylu. Setkáte se s klasickým obdelníkovým formátem, s kulatými tvary, s třásněmi nebo bez - od geometrických vzorů, přes abstraktní, květinové, zvířecí atd.

Koberce

Volba konstrukce vlasu koberce, jeho hustota a výška

Tajemství správného výběru koberce spočívá také ve volbě konstrukce vlasu koberce, jeho hustota a výška. Všeobecně se dá říci, že více komfortu vám zajistí střižený vlas oproti kobercové smyčce. Kobercová smyčka se ale zase lépe udržuje, takže je vhodnější do více zatěžovaných prostor, jako jsou např. dětské pokoje.

Nesmyčkový koberec doporučujeme například velurový. Tyto koberce mají různou výšku a hustotu vlasu, některé mívají různé plastické vzory.

Dobře se vám bude udržovat také koberec tmavšího odstínu s nižším vlasem.

Hustota vlasu zase ovlivňuje životnost vašeho koberce. Obecně platí přímá úměra mezi počtem vláken na metr čtvereční a odolností. Pro vysoce zatěžované prostory - tedy například do kuchyně, na chodbu, do obývacího pokoje a do dětského pokoje, zvolte raději koberec s vyšším počtem vláken na metr čtvereční.

A opačně potom vybírejte výšku vlasu koberce. Ty s vysokým vlasem jsou totiž náročnější na údržbu, protože se v nich zachycují nečistoty. Proto jsou vhodnější spíše do ložnice a do pracovny, kde je koberec méně namáháte, kde si ale přesto chcete dopřát pohodlí.

Tajné tipy interiérových designérů Orfy

Při výběru koberce vnímejte jako velmi důležité samozřejmě i volbu barvy a vzoru. Koberec můžete zvolit například tak, aby splynul s interiérem a podtrhl jeho krásu, aby zvýraznil barevné doplňky nebo místnost opticky rozčlenil.

Světlá barva koberce vaše prostory rozšíří a dá vyniknout zajímavému nábytku, naopak u syté barvy počítejte s tím, že prostor opticky zmenší, ale zároveň příjemně zútulní.

Trendy momentálně velí vybírat si spíše decentní vzory koberců, s nenápadnými barvami. Neuděláte ale ani chybu, pokud zvolíte koberec s dlouhým vlasem a kovovým leskem.

Výjimka ale potvrzuje pravidlo a některé minimalistické interiéry si žádají výrazné barevné a vzorované kousky.

Koberce
Koberce

Každá místnost si žádá své…

Vyberte si koberec podle typu místnosti. Stačí si zvolit odpovídající záložku (viz níže).

Koberec do obývacího pokoje

Při výběru koberce do obývacího pokoje buďte pozorní a určitě na takovém koberci nešetřete. Barvu slaďte se sedací soupravou a obývací stěnou. Nemíchejte více než tři barvy dohromady, buďte při výběru střízliví, protože zde méně znamená více. Podívejte se, jaké koberce můžete objevit v prodejnách Orfa.

Koberce

Koberec do zařízeného pokoje

Pokud kupujete koberec do již zařízeného pokoje, zvolte raději decentní vzory a jemnější barvy. Výraznější koberce se totiž obtížně kombinují. V prodejnách Orfa jsme ale připraveni i na tyto případy…

ORFA koberce

Koberec do ložnice

Také ložnice je důležitým místem, kde je vhodné mít koberec. Tady se nemusíte držet pravidla, že by nábytek měl být s kobercem v kontrastu. Ložnice má být klidná a přívětivá a dobře zvolené tlumené barvy vám pomohou si klidně a nerušeně odpočinout. Velice příjemné jsou v ložnici koberce s delším vlasem, protože není nic romantičtějšího než ráno šlápnout do měkkého teplého koberce. Orfa vám přináší spoustu inspirace…

Koberce

Koberec do dětského pokoje

Pokud ale vybíráte koberec do dětského pokojíčku, nenechávejte se svazovat trendy. Buďte kreativní a odvážní, protože přesně to děti potřebují. Zvolte kombinace veselých a živých světlých tónů.

Pro malé děti pořiďte pestrý obrázkový koberec, u školáků myslete na to, aby výběr barev byl nadčasový. Při výběru koberce do dětského pokoje myslete také na to, že ho budete častěji čistit než v jiných místnostech.

Koberce

Koberec do pracovny a kanceláře

Samozřejmě, pokud vybíráte koberec do pracovny, kanceláře nebo do jiných komerčních prostor, raději vsaďte na jednobarevný koberec bez zdobení.

Pokud si zařizujete pracovnu nebo kancelář, zvolte zelenou. Váš mozek bude pracovat na plné obrátky a Váš výkon vzroste o sto procent. Nové nápady a vaši kreativitu podpoří syté odstíny žluté, oranžové nebo zelené.

Koberce

Barva koberce vám pomůže k dobré náladě

A protože barvy si dokážou pohrát i s naší náladou, podívejte se, jak na nás konkrétní odstíny mohou působit.

Všeobecně teplé barvy povzbuzují naši fyzickou aktivitu a zvyšují náš výkon. Záleží ale také na sytosti odstínu, některé teplé barvy jsou příjemné a jiné zase příliš nápadné až dráždivé. Mezi nejběžnější barvy patří hnědá, červená, žlutá, oranžová, žlutozelená, červenofialové a jejich další kombinace a odstíny.

Studené barvy nás naopak tlumí a uklidňují. Uleví očím a podpoří duševní aktivitu. V sytých odstínech ale naopak mohou působit nepříjemně. Mezi studené barvy se řadí zelená, modrá, fialová, tyrkysová a jejich kombinace.

Inspirujte se v naší galerii. Barvu si můžete zvolit v záložkách níže.

Koberce

Modrá

Modrá barva patří mezi jednu z neoblíbenějších barev. Zřejmě proto, že působí uklidňujícím dojmem.

Modrý koberec se bude bezvadně hodit do ložnice, obývacího nebo dětského pokoje v kombinaci s bílou barvou.

Koberce

Zelená

Pokud si zařizujete pracovnu nebo kancelář, zvolte zelenou. Váš mozek bude pracovat na plné obrátky a Váš výkon vzroste o sto procent. Nové nápady a vaši kreativitu podpoří syté odstíny žluté, oranžové nebo zelené.

Koberce

Fialová

Fialová barva je dynamická a zároveň tajemná. Dodává nudnému interiéru trendy nádech, ale pozor ať to nepřeženete. Dokonalý bude fialový kusový koberec, který perfektně doplní bílý nábytek nebo bílou podlahu.

Koberce

TIP

Máme recept na odstranění více než 30 druhů skvrn
z vašeho nového koberce

Odstraňte skvrny z koberce co nejrychleji a setřete co nejvíce špíny (např. lžičkou). Pracujte směrem od kraje do středu koberce, abyste zbytečně skvrnu nerozšířili. Buďte šetrní.

 • barvy (vodové) - studená voda, ředěný šampon na koberce
 • barvy (olejové) - zředěný šampon na koberce
 • čaj - teplá voda, biologický prací prostředek
 • čokoláda - teplá voda, v případě nutnosti ředěný šampon na koberce
 • fix - teplá voda a pokud nestačí, ředěný šampon na koberce, poté biologický prací prostředek (2%)
 • hořčice, pivo - ředěný šampon na koberce s jednou čajovou lžičkou octa poté teplá voda
 • káva - teplá voda, biologický prací prostředek (2%)
 • krev - studená voda, u skvrn starších 12ti hodin biologický prací prostředek (2%)
 • krém, rtěnka - ředěný šampon na koberce
 • krém na boty - ředěný šampon na koberce
 • ovoce, džus - skvrnu vysušit, poté vyčistit mýdlovou vodou
 • propisovací tužka - ředěný šampon na koberce
 • rez - slabý roztok bílého octa nebo citronové šťávy a studené vody
 • saze - vyluxovat, poté ředěný šampon na koberce
 • šťáva, mastnota - nejprve odebrat co největší množství lžící, poté vyčistit teplou vodou a nakonec použít ředěný šampon na koberce
 • tráva a zelenina, marmeláda - teplá voda, biologický prací prostředek (2%)
 • vajíčko, mléko - teplá voda, ředěný šampon na koberce
 • vosk ze svíčky - hodně savý papír s teplou žehličkou (nastavení na vlnu)
 • výkaly - ředěný šampon na koberce s jednou čajovou lžičkou octa poté teplá voda
 • víno - posypat solí a nechat nějakou chvíli působit, ev. ještě ošetřit teplou vodou nebo biologickým pracím prostředkem
 • žvýkačka - odstraňovač žvýkaček (mrazící činidlo)
Koberce
E-shop infolinka
737 490 390
Po - Pá: 8.00 - 18.00
ORFA nábytek člen asociace pro elektronickou komerci Certifikát Ověřeno zákazníky ORFA nábytek je zařazen do programu Favi Extra

Přijímáme on-line platby kartou

Copyright © 2024 ORFA, a.s. & Black Red White CZ, a.s.
Všechna práva vyhrazena.