Menu

Nejčastější otázky a odpovědi při pořízení nové kuchyně

Děláte 3D návrhy kuchyní a za jakou cenu?

Naši designéři v kuchyňských studiích vám samozřejmě 3D návrh vysněné kuchyně rádi udělají. Zcela zdarma, nezávazně a to i v několika variantách, včetně cenové nabídky vybrané sestavy. Poradíme vám barevné kombinace a doporučíme vhodný materiál.
Klidně pošleme na místo i pracovníka, který celý prostor odborně zaměří. Vám tak odpadne starost, že jste něco nezměřili správně. Poradíme vám i s umístěním zásuvek, vodoinstalace, plynového ventilu a elektroinstalace.

Jaká je dodací lhůta kuchyňských linek?

Dodací lhůty jsou stanoveny dle náročnosti výroby konkrétní kuchyně s ohledem na použitý materiál. Kuchyně s dvířky z lamina nebo fólie dodáváme do 5 týdnů od objednání.
Lakovaná dvířka, dvířka z dýhy nebo dřevěná dvířka do 6-8 týdnů od objednání. Levnější typy kuchyňských linek můžeme dokonce dodat i za několik málo dnů, jiné do tří týdnů od zadání objednávky.

Jakým způsobem je počítána cena za běžný metr kuchyňské linky?

Cena za běžný metr se používá v kuchyňské "hantýrce" poměrně často. Jde o parametr, který srovnává různé ceny kuchyní. Výpočet ceny za běžný metr kuchyňské linky vychází ze základní sestavy kuchyně vybavené standardními moduly. Zahrnuje dolní i horní skříňky linky.
Do ceny za běžný metr kuchyňské linky se nezapočítávají prvky, jako je pracovní deska nebo vnitřní vybavení skříněk. Tyto prvky si zákazník volí sám zcela individuálně.

Kdo je výrobcem kuchyní, které prodáváte?

Výrobcem je nadnárodní společnost Black Red White, která patří k předním evropským výrobcům nábytku. ORFA je v České republice výhradním distributorem výrobků společnosti Black Red White. Součástí vybavení vyšší řady našich kuchyní je kování, pojezdy a výklopy značky Blum, která poskytuje doživotní záruku kvality.
Jsme schopni nabídnout i výrobu korpusů v atypických rozměrech.

Jsou vaše kuchyně dražší než v Polsku?

Opravdu nejsou. Naše ceny odpovídají cenám nabízeným v Polsku. Takže se Vám rozhodně vyplatí pořídit si kuchyň v České republice z Vaší nejbližší prodejny ORFA nábytek.
V případě reklamací by se vám nákup v Polsku dokonce prodražil.

Jakou dáváte záruku na kuchyňskou linku?

Na kuchyně uplatňujeme standardní dvouletou záruku. V případě kování značky Blum je záruka dokonce doživotní.
U spotřebičů se odvíjí od aktuální nabídky jednotlivých výrobců.

Nabízíte i nějaké slevy při nákupu kuchyně?

Ano nabízíme, dokonce 35% slevu na korpusy a dvířka. A pokud si koupíte kuchyň v hodnotě více než 30 000,- Kč, dostanete navíc 8 dílnou sadu kvalitního nádobí zdarma.

Jak řešíte případné reklamace?

Případnou reklamaci řešíme okamžitě po jejím nahlášení - a to objednáním nového dílu a jeho co nejrychlejším dodání, nejdéle však do 30 dnů od nahlášení reklamace.

Reklamace řešíme jak v záruční, tak i pozáruční době.

Z jakého materiálu nabízíte kuchyňské linky?

Korpusy našich kuchyní nabízíme vždy v materiálu lamino v tloušťce 16 mm, což je při správné hustotě materiálu dostačující. Nabízíme 17 barevných variant korpusů. Police a šuplíky lze zatížit až 50 kg při použití pojezdů Tandembox a Intivo.

Dvířka mohou být dřevěná z dubu, břízy, olše, lípy, akátu nebo kaštanu. Dýhovaná dvířka jsou k dispozici v mnoha barevných variantách - v matu i lesku. U dřevěných dvířek jsou na výběr originální vitrážová skla, u ostatních vitrin máme k dispozici více druhů skel.

Foliovaná MDF dvířka prodáváme ve více jak 90 barevných variantách. Lakovaná MDF dvířka jsou s možností lakování i vnitřní strany dvířek. Nově nabízíme i materiál HDF (ještě vyšší kvalita než MDF).

V našem sortimentu si vyberete z mnoha různých typů úchytek - jak k moderním, tak k rustikálním typům kuchyňských linek.

Jaká je síla korpusů u materiálu kuchyní?

Síla našich korpusů je 16 mm, což je při správné hustotě materiálu dostačující a nedochází tak např. k prohýbání polic.

Nabízíte službu vyměření kuchyně před samotnou objednávkou?

Ano. Vždy před odesláním kuchyně do výroby vám můžeme přeměřit rozměry místnosti, abychom tak předešli zbytečným komplikacím a dodatečným nákladům.

Provádíte také montáže kuchyně? Za kolik?

Samozřejmě. Smontovat novou kuchyň, je pro nás hračka. Cena montáže se odvíjí od velikosti kuchyně - a to 1 550,- Kč za běžný metr kuchyně.

V ceně je i doprava do 10 km.

V případě, že máte spotřebiče zakoupené u nás, včetně dřezu a baterie, je montáž těchto spotřebičů zdarma.

Kdo provádí montáž kuchyně?

Montáž provádějí odborné firmy s vyškoleným a zkušeným personálem, který vám mimo montáže kuchyně zabuduje i spotřebiče či dřez a vše na místě zprovozní.
Domluvíme vám kompletní přípravu místnosti dle technických podkladů dodaných na našich studiích. V praxi to znamená, že ihned po montáži je kuchyňská linka připravena k provozu, aniž byste museli shánět vodaře, elektrikáře či plynaře. Vy si můžete hned začít užívat novou kuchyň.

Jak dlouho montáž trvá?

Montáž samotná může trvat 1-5 pracovních dnů dle náročnosti sestavy kuchyňské linky. Záleží také na momentální vytíženosti firmy, která montáž provádí.

Termín montáže je nutno nahlásit alespoň s týdenním předstihem.

Jaké používáte kování?

Kování ke kuchyňským dvířkám používáme pouze značkové - a to velmi kvalitní rakouské kování značky Blum, na které poskytujeme doživotní záruku.

Jak mám chápat "doživotní záruku na kování"?

Doživotní záruku na kování Blum poskytuje přímo výrobce, který si je natolik jistý kvalitou svých výrobků, že si dovolí jít podstatně dál než ostatní.

Pokud se však v průběhu užívání Vaší kuchyně, vybavené tímto špičkovým kováním, nějaká závada přece jen projeví, bude vám tento kus bezplatně vyměněn za nový.

Máte v nabídce i doplňky do kuchyní?

Ano. V našem sortimentu najdete obrovský výběr drátěných programů pro horní i spodní skříňky, osvětlení, odpadkové koše, kovové, plastové i dřevěné vklady do šuplíků a další možnosti uspořádání šuplíků.

Jaké nabízíte spotřebiče? Máte vysoké ceny?

Nabízíme vám spotřebiče většiny značek, které se na našem trhu vyskytují - např. Whirlpool, Fagor, Electrolux, AEG, Zanussi, Bosch, Siemens, Mora a další.

Většinu spotřebičů máme za akční ceny podobné internetovým cenám. Některé spotřebiče máme dokonce i levnější než na internetu, díky užší spolupráci např. se značkou Whirlpool.

A jaké u vás pořídím dřezy do kuchyňské linky?

V nabídce dřezů zastupujeme všechny hlavní značky na trhu - Blanco, Teka, Franke, Sinks, Pyramis, Alveus. U nás si určitě vyberete.

Co když potřebuji zařídit celý byt, ne jen kuchyň?

Pak jste tady u nás v ORFĚ správně. Firma Black Red White je výrobcem nejen kuchyňských linek, ale také nábytku určeného do obývacího, dětského či studentského pokoje, do ložnice a předsíně.

Z ORFY můžete mít celý byt v jednotném stylu díky stejným výrobním materiálům a barevným odstínům.

E-shop infolinka
737 490 390
Po - Pá: 8.00 - 18.00
ORFA nábytek člen asociace pro elektronickou komerci Certifikát Ověřeno zákazníky ORFA nábytek je zařazen do programu Favi Extra

Přijímáme on-line platby kartou

Copyright © 2024 ORFA, a.s. & Black Red White CZ, a.s.
Všechna práva vyhrazena.